SOURCE NATURALS Potassium Iodide 32.5mg x 60Tabs (kaalium)

Kaubamärk:
Hind:
14,00 €
Kogus: - +

Mis see on?

Kaalium on levinumaid elemente ja seda leidub rohkesti nii organismides kui toidus. Kaalium on peamiseks rakusiseseks katiooniks ja elektrolüüdiks, reguleerides raku ja kudede ainevahetust ning närviimpulsside edasikandumist.

Millistes toiduainetes leidub?

Kaaliumi peamisteks allikateks on taimsed toidud. Näiteks on kaaliumirikkad aprikoos, banaan, virsik eriti kuivatatud kujul. Headeks kaaliumiallikateks on veel erinevad seemned ja pähklid, marjad, kartul, redis, peet ning rohelised köögiviljad. Loomsetest toitudest leidub kaaliumi piimatoodetes ja kalas.

Biofunktsioonid

Kaalium toimib organismis suuresti koostöös naatriumiga. Nende ühistöö on tarvilik happe-aluse tasakaalu hoidmiseks (mõlemad on elektrolüüdid), süsivesikute imendumiseks, närvi- ja lihaskoe talitluseks, vererõhu normipiires hoidmiseks ja normaalseks veetasakaaluks organismis.

Defitsiidist tulenevad probleemid ja riskirühmad

Vähene kaaliumi tarbimine võib kutsuda esile naatriumi peetuse ja vererõhu tõusu. Kaaliumivaegus võib tekkida oksendamise ja kestva kõhulahtisuse korral, juhul kui inimene higistab rohkelt või kasutab diureetikume. Ülemäärase kohvi, suhkru, alkoholi või naatriumi tarbimisel ja ka madala veresuhkru taseme korral on võimalik, et uriiniga väljutatakse suurenenud hulk kaaliumi. Peamiste kaaliumi defitsiidi sümptomite alla kuuluvad südametöö häired ning lihasnõrkus. Tõsist kaaliumi defitsiiti esineb harva. See võib esineda haigetel, keda toidetakse sondiga, aga ka toitumishäirete puhul (anoreksia, buliimia), alkohoolikutel.

Toksilisus

Kaaliumi taset organismis reguleerivad neerud. Liigne kaalium viiakse välja uriiniga ning igapäevase söögi ja joogiga ülekülluste ei teki. Kuid kui esineb probleeme neerudega, võib tekkida kaaliumi kuhjumine organismi ja sellest tulenevad tervise probleemid. Kaaliumi üleküllust võivad põhjustada alkoholism, diabeet, dehüdratsioon, raskemad vigastused (sisemine verejooks, põletused).

Preparaatide tarvitamine

Kaaliumi lisaks võtmine toidulisandiga ei ole enamasti vajalik. Kaaluda võib seda juhul kui esineb probleeme madala vererõhuga, südamega, lihas kontraktsioonidega. Nende probleemide esinemisel on enamasti ravimid kirjutanud ka arst ja need sageli juba sisaldavad kaaliumi ning lisamanustamine pole tarvilik.

Use only as directed. For short-term use only (up to 10 days). Adults and adolescents: up to 4 tablets once daily. For children ages 3-12 years up to 2 tablets once daily. For children 1-3 years 1 tablet once daily. For children under 1 year consult your physician before use.

Sarnased tooted
SCITEC Macatron 108 caps
Tootekood: 1718
24,00 €
MYPROTEIN Omega 3 - 1000 mg - 90 Caps
Tootekood: 1753
10,00 €
SCITEC PFX 120caps
Tootekood: 357
13,00 € (-16%)
15,50 €
SCITEC Tyrosine 100tab
Tootekood: 371
11,00 €
SCITEC Ignix 100caps (Thermo-X)
Tootekood: 386
10,90 €