Категории

SOURCE NATURALS Potassium Iodide 32.5mg x 60Tabs

Бренд:
Цена:
14,00 €
Кол-во: - +

Mis see on?

Kaalium on levinumaid elemente ja seda leidub rohkesti nii organismides kui toidus. Kaalium on peamiseks rakusiseseks katiooniks ja elektrolüüdiks, reguleerides raku ja kudede ainevahetust ning närviimpulsside edasikandumist.

Millistes toiduainetes leidub?

Kaaliumi peamisteks allikateks on taimsed toidud. Näiteks on kaaliumirikkad aprikoos, banaan, virsik eriti kuivatatud kujul. Headeks kaaliumiallikateks on veel erinevad seemned ja pähklid, marjad, kartul, redis, peet ning rohelised köögiviljad. Loomsetest toitudest leidub kaaliumi piimatoodetes ja kalas.

Biofunktsioonid

Kaalium toimib organismis suuresti koostöös naatriumiga. Nende ühistöö on tarvilik happe-aluse tasakaalu hoidmiseks (mõlemad on elektrolüüdid), süsivesikute imendumiseks, närvi- ja lihaskoe talitluseks, vererõhu normipiires hoidmiseks ja normaalseks veetasakaaluks organismis.

Defitsiidist tulenevad probleemid ja riskirühmad

Vähene kaaliumi tarbimine võib kutsuda esile naatriumi peetuse ja vererõhu tõusu. Kaaliumivaegus võib tekkida oksendamise ja kestva kõhulahtisuse korral, juhul kui inimene higistab rohkelt või kasutab diureetikume. Ülemäärase kohvi, suhkru, alkoholi või naatriumi tarbimisel ja ka madala veresuhkru taseme korral on võimalik, et uriiniga väljutatakse suurenenud hulk kaaliumi. Peamiste kaaliumi defitsiidi sümptomite alla kuuluvad südametöö häired ning lihasnõrkus. Tõsist kaaliumi defitsiiti esineb harva. See võib esineda haigetel, keda toidetakse sondiga, aga ka toitumishäirete puhul (anoreksia, buliimia), alkohoolikutel.

Toksilisus

Kaaliumi taset organismis reguleerivad neerud. Liigne kaalium viiakse välja uriiniga ning igapäevase söögi ja joogiga ülekülluste ei teki. Kuid kui esineb probleeme neerudega, võib tekkida kaaliumi kuhjumine organismi ja sellest tulenevad tervise probleemid. Kaaliumi üleküllust võivad põhjustada alkoholism, diabeet, dehüdratsioon, raskemad vigastused (sisemine verejooks, põletused).

Preparaatide tarvitamine

Kaaliumi lisaks võtmine toidulisandiga ei ole enamasti vajalik. Kaaluda võib seda juhul kui esineb probleeme madala vererõhuga, südamega, lihas kontraktsioonidega. Nende probleemide esinemisel on enamasti ravimid kirjutanud ka arst ja need sageli juba sisaldavad kaaliumi ning lisamanustamine pole tarvilik.

Схожие продукты
SMARTSHAKE Neon Pink 600ml
Артикул: 1008
7,00 € (-22%)
9,00 €
ON BCAA 5000 Powder 0.71 lb 324g
Артикул: 131
35,00 €
VPLAB Ultra Women Sport 90 caplets
Артикул: 1743
20,00 €
NUTREX Anabol-5 120ct
Артикул: 1802
46,00 €
SCITEC Amino 5600 200 tab
Артикул: 359
12,00 €