Tootegrupid
huperzine-200mg-500x500.png Zoom

APOLLO´S HEGEMONY Huperzine A 120 caps.

Kaubamärk:
Hind:
33,00 €

Populaarne nootroopne toidulisand
Suurendab atsetüülkoliini ajus
Toetab mälu ja õppimist
Toetab lihaste funktsioone
Kaitseb närvisüsteemi kahjustuste eest
Parandab neurotransmissiooni
Aktiivne pikka aega
Parandab töömälu
Närvisüsteemi stimulatsioon puudub
Intensiivsemad unenäod
Apollo’s Hegemony Huperzine A on toidulisand, mis sisaldab 200 mikrogrammi huperzine A kapsli kohta.

Huperzine A - aine on alkaloid, mis esineb looduses peamiselt taimes Huperzia serrata ja spikemosside perekonna taimedes. Sellel on võime tõhusalt ületada vere-aju barjääri. Selle põhiülesanne on atsetüülkoliini - atsetüülkolinesteraasi, eriti selle isovormi G4, pöörduvalt lagundava ensüümi aktiivsuse pärssimine. Hupersiin seondub ensüümiga, kuigi see ei ole struktuurilt sarnane atsetüülkoliiniga, ja selle toimemehhanism on sarnane Alzheimeri tõve raviks kasutatavate ravimite, näiteks rivastigmiini või donepesiiliga. Tänu sellele suurendavad nad neurotransmitteri kontsentratsiooni ja võimalust saada selle olemasolust rohkem kasu.

Hupertsiin ilmub verre kohe pärast 15 minutit pärast tarbimist ja piik tekib enam-vähem 70 minuti pärast; seetõttu on tegemist agendiga, kelle tegevust saab üsna kiiresti kogeda. Selle kestus on hinnanguliselt umbes 12 tundi, nii et üks annus võib organismi toimimist kogu päevaks parandada.

Atsetüülkoliini roll
Atsetüülkoliin on inimese organismis üks olulisemaid neurotransmittereid. Arvatakse, et selle põhitegevuseks on mälu ja analüüsioskuste parandamine. Tuleb siiski mainida, et selle mõju ulatus on veidi laiem. Kolinergilises süsteemis on kahte tüüpi retseptoreid - nikotiin- ja muskariiniretseptorid.

Muskariiniretseptoreid on viit tüüpi ja need paiknevad muu hulgas maos, südames, süljenäärmetes, kusepõies ja sooles. Nende abiga mõjutab atsetüülkoliin seedimise kvaliteeti, seedetrakti peristaltikat ja kõiki parasümpaatilise süsteemi funktsioone.

Teist tüüpi retseptorid, nikotiiniretseptorid, on aktiivsed teistmoodi. Pole eriti üllatav, et osa nikotiini kasulikust mõjust kognitiivsetele funktsioonidele tuleneb selle võimest neid retseptoreid (enamik neist) aktiveerida. Nende aktiveerimine on seotud positiivse mõjuga mäluprotsessidele ja skeletilihaste kontraktsioonidele.

Atsetüülkoliini üldised omadused on järgmised: see parandab lühi- ja pikaajalist mälu, parandab analüüsioskust ja keskendumisvõimet, käivitab skeletilihaste, bronhide silelihaste ning ureetra ja soolesulgurite kokkutõmbed, alandab vererõhku, laiendades veresooni, reguleerides õpilase kitsendamine, stimuleerides mõne näärme sekretoorset funktsiooni, aeglustades südame löögisagedust.

Hupersiini neuroprotektiivsed omadused
Alkaloid ei saa mitte ainult toetada aju toimimist, vaid ka kaitsta seda mingil määral degeneratsiooni eest, mis võimaldab meil selle kõrget jõudlust kauem nautida. Hupertsiin võib potentsiaalselt kaitsta neuroneid glutamaadi eksitotoksilisuse, vesinikperoksiidi ja beeta-amüloidide tekitatud toksilisuse eest, samuti vähendada põletikke NF-kB pärssimisega. Viimane omadus on üks põhjustest, miks hupertsiin A-d kasutatakse tavaliselt Alzheimeri tõve ravis, mida seostatakse madala atsetüülkoliinitaseme ja väga iseloomuliku mälukaotusega.

On teada, et alkaloidiga toidulisandite kasutamine avaldab depressiooniga võitlevate inimeste kognitiivsetele funktsioonidele. See võib olla teraapia ajal eriti kasulik, kuna kognitiivsete funktsioonide toetamine ja mälestuste loomise protsesside parandamine võib teraapiat tõhusalt aidata, võimaldades haigetel välja töötada uusi paremaid harjumusi. Teadlased on märkinud ka hüpersiini kasulikke mõjusid epilepsiaga rottide ravimisel, mille korral rünnakute sagedus vähenes. Teine huvitav fakt on see, et see võib aidata parandada sepsise põhjustatud ajukahjustusi.

Mõned teaduslikud aruanded viitavad hupersiini potentsiaalsele mõjule neurogeneesiprotsessi toetamisel, stimuleerides tüvirakkude paljunemist hipokampuses, mis on eriti aktiivne mälestuste loomisel.

Jõudlust suurendav potentsiaal
Selles valdkonnas on aktiveeritud nikotiiniretseptorite eelmainitud mõju lihaste kontraktsioonide tugevusele väga oluline, kuna see võimaldab treeningute ajal raskusi tõhusamalt juhtida. Seetõttu võib hupertsiini leida Ameerika turult paljude treeningueelsete toidulisandite sisust.

Sekundaarne mehhanism
Lisaks mõjule kolinergilisele süsteemile, näitab hupertsiin A (samuti selle isomeerhupertsiin B ja teised atsetüülkolinesteraasi inhibiitorid) võimet pärssida ka glutamatergilise süsteemi NMDA retseptoreid. NMDA inhibiitoritel on väga huvitav omadus, see on võime toetada võitlust erinevate sõltlaste vastu ja taastada närvisüsteemi tundlikkus stimulantide aktiivsuse suhtes.

Huperzine A on soovitatav eelkõige inimestele, kes on sunnitud omastama suures koguses teavet, näiteks eksamisessiooni ajal. Selle tegevus on kõige käegakatsutavam inimestel, kes võitlevad madala atsetüülkoliini taseme sümptomitega. Sportlastel võib olla ka enne treeningut kasutamise eeliseid, tänu aine mõjule lihaste kokkutõmbumisprotsessile ja mõningate vereanalüüside parameetrite paranemisele.

Pakendi suurus: 120 kapslit
Portsjoni suurus: 1 kapsel
Portsjonid konteineri kohta: 120
1 kapsli kohta% DV
Huperzine A (alates 20 mg 1% HPLC Huperzia Serrata lehtede standardiseeritud ekstraktist) 200 mcg -
Muud koostisosad
Puisteaine - maltodekstriin.

Võtke 1-2 kapslit päevas koos toiduga või ilma.

IFiti SOOVITUSED
Huperzine A osutub fantastiliseks aegadel, kui peate palju teavet omastama, näiteks eksamisessiooni või intensiivsemate koolituste ajal. Selle pika kestuse tõttu pole päevaannust vaja jagada mitmeks osaks, võite võtta kogu annuse korraga. Aine vees lahustuvus viitab sellele, et ka hupersiini ei ole vaja söögikorra ajal võtta, sama tõhusalt peaks see imenduma ka tühja kõhuga.

Tuginedes minimaalse efektiivse annuse reeglile, on hea alustada toidulisandite kasutamist ühest kapslist päevas ja jälgida nähtavaid mõjusid; siis saab vajadusel annust kahekordistada. Suuremate annuste korral tuleb pöörduda arsti poole, sest neid kasutatakse tavaliselt konkreetsel eesmärgil, näiteks Alzheimeri tõve raviks või sõltuvuste vastase võitluse toetamiseks. Täiendamise kestus pole täpsustatud. Suurema nõudluse korral on hea seda regulaarselt kasutada, kuid efektiivne on ka vajadusel kasutamine.

Lihaste toimimise toetamiseks ja füüsilise vormi parandamiseks on soovitatav see võtta 30–60 minutit enne kavandatud tegevust. Huvitav rakendus on ka tavalise hupertsiini doosi kasutamine teie unistuste võimendamiseks; seda ei soovitata siiski regulaarselt teha.

 

Ärge ületage soovitatud päevaannust. Toidulisandeid ei saa kasutada tasakaalustatud toitumise asendajana. Soovitav on tasakaalustatud toitumine ja tervislik eluviis.
Maaletooja iFit Group OÜ, Tartu mnt 52, Tallinn. info@ifit.ee, Parim enne: vt. pakendilt.

Sarnased tooted
MYPROTEIN 100% Maltodextrin Carbs - 1kg
Tootekood: 4533 ,   Maitse:
6,00 €
SCITEC ZMB6 (ZMA) 60caps
Tootekood: 341 ,   Maitse:
10,00 €
SCITEC Bcaa Xpress 500g BB 08/21
Tootekood: 771 ,   Maitse:
24,00 € (-35%)
37,00 €
BSN Syntha-6 Edge 1.8kg
Tootekood: 10010 ,   Maitse:
58,00 €
GRENADE 50 Calibre 20 annust
Tootekood: 10017 ,   Maitse:
25,00 €