Tootegrupid
vinpocetine-60-tab.png Zoom

SOURCE NATURALS Vinpocetine 10mg 60Tablets (Vinpotsetiin)

Kaubamärk:
Hind:
15,00 €

Parandab vaimseid võimeid
Parandab lühi- ja pikaajalist mälu
Näitab neuroprotektiivseid omadusi
Parandab aju vereringet
Hõlbustab keskendumist
Source Naturals Vinpocetine on spetsiaalne toode, mis sisaldab kognitiivsete funktsioonide parandamiseks unikaalset nootroopset ainet vinpocetine.

Vinpotsetiin on aktiivne ajuveresoonte piirkonnas; see suurendab verevoolu veresoontes, parandab glükoosi ja hapniku juhtimist ajukoes ning aitab kaasa rakkude tolerantsuse suurenemisele hüpoksia suhtes. Tänu sellele parandab see oluliselt mälu, hõlbustab keskendumist ja suurendab vaimseid võimeid.

Vinpotsetiin on vinkamiini, alkaloidi, mis on ekstraheeritud vähemast igihaljast (Vinca minor), poolsünteetiline derivaat. Seda on aastaid kasutatud erinevate tervisehädade raviks alates epilepsiast kuni insuldi ja lõpetades Alzheimeri tõvega. Viimase aastakümne jooksul on teadlased avastanud, et ühend on võimeline parandama kognitiivseid funktsioone. On tõestatud, et vaimse võimekuse parandamise võti on aju õige vereringe.

Kuidas vinpotsetiin toimib?

Vinpotsetiini aktiivsus organismis keskendub peamiselt aju vereringe parandamisele. 1. tüüpi fosfodiesteraasi pärssimisega aitab aine kaasa aju veresoonte laienemisele ja vaskulaarse resistentsuse vähenemisele. Tänu sellele saab hapnikku, glükoosi ja muid olulisi toitaineid sujuvalt ajusse toimetada. Ajurakkude varustamine hapniku ja oluliste toitainetega on neuronite hea suhtlemise ja aju funktsioonide parandamise seisukohalt ülioluline.

Vinpotsetiini kasutamine avaldab mitokondrite toimimisele väga positiivset mõju. See on kasulik ATP-na (adenosiintrifosfaadina) salvestatud energia tootmiseks. Suurem toodetud energia tähendab paremat närvivõrgu toimimist. See omakorda parandab kognitiivseid funktsioone.

Vinpotsetiin on ka naatriumi- ja kaltsiumikanali blokaator. On tõestatud, et naatriumioonide sissevool aitab kaasa nekroosi ja apoptoosi ohvriks langenud rakkude arvu suurenemisele. Asjaolu, et vinpotsetiin blokeerib kanaleid, tõestab selle neuroprotektiivseid omadusi.

Vinpotsetiin võib ära hoida glutamaadi ja asparagiinhappe tsütotoksilist toimet neuronitele. Nii aspartaat kui ka glutamaat on peamised neurotransmitterid. Liigse koguse korral on need siiski ohtlikud. Nad toimivad toksiinide stimuleerijatena; nad stimuleerivad närvirakke nii tugevalt, et rakud surevad.

Mõned teadlased arvavad, et vinpotsetiini mehhanismid mõjutavad ka selliste ainete nagu serotoniin, atsetüülkoliin, dopamiin ja noradrenaliin vabastamist. Nad on võtmetähtsusega neurotransmitterid, mis vastutavad hea meeleolu, energia ja tegutsemismotivatsiooni eest.

Vinpotsetiini kasutamise eelised

Vinpotsetiini keeruline tegevus muudab selle üsna mitmekülgseks aineks. Aju ringluse parandamise ja aju ainevahetuse mõjutamisega aitab see ennekõike kaasa kognitiivsete funktsioonide ja mälu paranemisele.

Tänu vinpotsetiinile saate uut teavet hõlpsamalt ja kauem meelde jätta. Samuti parandab see teabe töötlemise kiirust ja mälestuste tagasikutsumist. See hõlbustab keskendumist, mõjutab võimet fakte seostada ja mõtete selgust.

Suurbritannias läbi viidud uuringud on tõestanud, et vinpotsetiini kasutanud inimesed tundsid oma kognitiivsete funktsioonide paranemist kohe pärast ühte annust. Paranemist täheldati kontsentratsiooni ning teabe omastamise ja meeldejätmise kiiruse osas. Seetõttu kasutatakse vinpotsetiini ka Alzheimeri tõve, dementsuse, insultide ja organismi vananemisega seotud kognitiivsete funktsioonide halvenemise eest kaitsmiseks.

Vinpotseen võib olla vaimse tervise tugev alus ja aidata depressiooni ennetada. Enamik inimesi usub, et ärevus-depressiivsed häired on põhjustatud välistest teguritest. Kliinilised uuringud on siiski näidanud, et aju nõrk vereringe võib aidata kaasa ka närvisüsteemi häiretele, mis avalduvad madalama meeleolu või ärevustunde kaudu. Parandades aju vereringet ja stimuleerides peamiste neurotransmitterite (dopamiin, serotoniin) vabanemist, aitab vinpotsetiin edendada head vaimset heaolu ja hoiab ära depressiivsete episoodide tekkimise.

Mõne teadlase sõnul stimuleerib vinpotsetiin närvikasvu, tänu millele parandab see aju neuroplastilisust. See on kõigi neuronite jaoks tavaline omadus ja see tähendab väga soovitud võimet nii meelde jätta, õppida kui ka uute tingimustega kohaneda.

Vinpotsetiinil on tugevad antioksüdandid. See neutraliseerib vabad radikaalid, kaitstes rakke võimalike kahjustuste eest. See aeglustab ajurakkude vananemisnähtude esinemist. Vinpotsetiini neuroprotektiivsed omadused on eriti väärtuslikud, eriti kui tegemist on neurotoksilisuse põhjustatud kahjustustega. Uuringud on näidanud, et aine hoiab ära mõnede ravimite põhjustatud amneesia.

Teenuse suurus: 1 tablett
Kogus teenuse kohta% DV
Vinpotsetiin 10 mg

Muud koostisosad
Mikrokristalne tselluloos, steariinhape ja magneesiumstearaat.

1 tablett 1–3 korda päevas koos toiduga. Ärge ületage kolme tabletti päevas.

Ärge ületage soovitatud päevaannust. Toidulisandeid ei saa kasutada tasakaalustatud toitumise asendajana. Soovitav on tasakaalustatud toitumine ja tervislik eluviis.
Hoiatused: hoida lastele kättesaamatus kohas, otsese päikesevalguse eest
Maaletooja iFit Group OÜ, Tartu mnt 52, Tallinn. info@ifit.ee, Parim enne: vt. pakendilt.
TOOTJA: USA

 

Sarnased tooted
BSN AminoX 435g
Tootekood: 10003 ,   Maitse:
27,90 €
MUSCLEMEDS Carnivor 2lbs
Tootekood: 10027 ,   Maitse:
44,00 €
ON 100% Casein Protein 2 lbs (909g)
Tootekood: 10066 ,   Maitse:
45,00 €
ON Serious Mass 12 lbs (5443g)
Tootekood: 10077 ,   Maitse:
69,90 €
SCITEC BCAA+Glutamine Xpress 600g
Tootekood: 10161 ,   Maitse:
39,90 €