Tootegrupid
bhb-300g-1-500x500.png Zoom

APOLLO´S HEGEMONY BHB 300g

Kaubamärk:
Hind:
42,00 €

Spetsiaalselt valitud mineraalsete BHB soolade segu
Eksogeenne ketoonkehade allikas pulbris
Toetab keto-kohanemist ja säilitab ketoosi
Näitab neuroprotektiivseid ja neurotroofseid omadusi
Edendab BDNF ekspressiooni närvirakkudes
Toetab normaalset süsivesikute haldamist
Vähendab põletikku ja aktiveerib antioksüdantsed mehhanismid
Suurendab füüsilist ja intellektuaalset võimekust
Rikastatud magneesiummalaadiga

Apollo’s Hegemony BHB on toidulisand, mis sisaldab kergesti omastatavaid beeta-hüdroksübutüraadi (BHB) mineraalsooli (kaltsium, naatrium ja kaalium) pulbrina. Preparaadi koostist täiendatakse ka magneesiummalaadiga.

Preparaat aitab suurendada ketooni taset veres ja on pro-ketogeenne signaal, tänu millele on see kasulik keto-kohanemisprotsessile ja aitab organismil kohaneda, et ketoonidest energiat kiiremini saada. Lisaks on preparaadil põletikuvastased ja neuroprotektiivsed omadused, see suurendab organismi võimekust ja parandab kognitiivseid funktsioone.

BHB (beeta-hüdroksübutüraat) on ketoonkeha koos atsetooni ja atsetoäädikhappega, mis tähendab, et madala vere glükoosisisalduse korral moodustavad need energiaallikaks muu hulgas aju, lihased ja süda. Ketoonkehi toodab maks tühja kõhuga rasvhapete oksüdeerumise, intensiivse treeningu, oluliste kalorite piiramise ja korralikult järgitud ketogeense dieedi tagajärjel.

BHB põletikuvastased omadused
Füsioloogilises kontsentratsioonis on BHB-l tsütoprotektiivsed omadused ja see aitab blokeerida põletikuvastaseid kaskaade. BHB põletikuvastased omadused võivad olla seotud selle inhibeeriva toimega põletikulisele NLRP3. Inflammasoom on suur valgukompleks, mis vastutab põletikku soodustava kaskaadi aktiveerimise eest, mis viib põletikueelsete tsütokiinide küpsemiseni. BHB pärsib põletikulisi markereid, tänu millele aitab see vähendada NLRP3 põhjustatud põletikke, mis viivad näiteks II tüüpi diabeedi, reumatoidartriidi, podagra või hulgiskleroosi tekkeni.

BHB ja endoplasmaatilise retikulumi stress
BHB moduleerib selektiivselt endoplasmaatilist võrkkesta stressi, mis areneb reaktiivsete hapnikuliikide aktiivsuse tagajärjel ja võib põhjustada valgu omaduste või nende funktsioonide häireid, samuti põhjustab vabade hapnikuradikaale neutraliseerivate ensüümide suurema ekspressiooni. Endoplasmaatilise stressi kõrvaldamine BHB poolt toimub ennekõike tänu tema võimele pärssida põletikuliste ainete aktiivsust, tänu millele stimuleeritakse AMP-aktiveeritud valgukinaasi (AMPK) aktiivsust - ensüümi, millel on nn lüliti roll oksüdatiivse stressi olukord ja on energia homöostaasi peamine reguleerija.

Endoplasmaatilises võrkkestas aset leidev stress võib olla üks teguritest, mis aitavad kaasa krooniliste põletikuliste haiguste, eriti autoimmuunsete või neurodegeneratiivsete haiguste, näiteks Alzheimeri tõve, samuti rasvumise, insuliinitundlikkuse või hüperinsulinemia tekkele.

BHB neuroprotektiivsed ja neurotroofsed omadused
BHB mõjutab BDNF (ajupõhine neurotroofne tegur) ekspressiooni hipokampuses, millel on neuroprotektiivne toime ja mis stimuleerib neuronite kasvu ja paljunemist. Pealegi stimuleerib BHB neurotransmitterite vabanemist hipokampuses, avaldab anksiolüütilist ja antidepressanti ning aitab samaaegse stimuleeriva toimega suurendada kognitiivseid funktsioone.

Veelgi enam, BHB aeglustab organismi vananedes progresseeruvate kognitiivsete funktsioonide degeneratsiooni ja võib parandada Alzheimeri tõvega patsientide intellektuaalset võimekust.

Lihase-närvi koostöö parandamine
Ketoonide kasutamise eelised võivad paljutõotavad olla ka sportlaste jaoks. Enne planeeritud treeningut ketokehade tarbimine suurendab energiataset ja parandab kognitiivseid funktsioone. Ketooni kehad vähendavad hapnikuvajadust ja võimaldavad teil nautida pikemat treeningut ilma väsimuse sümptomiteta, mis võib lisaks avalduda ka kõrgemateks spordisaavutusteks.

Vähivastased omadused
On täheldatud, et eksogeensete ketokehade täiendamisel on vähivastane toime. See võib tuleneda asjaolust, et vähirakud, erinevalt organismi tervetest kudedest, ei suuda ketokehasid kasutada.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Apollo’s Hegemony BHB on toidulisand, mis leevendab tõhusalt põletikke, suurendab energiat ning toetab intellektuaalset ja füüsilist tööd.

Preparaat toetab fantastiliselt ketogeensel dieedil olevaid inimesi, vähendab ketoadaptatsiooni sümptomeid ja avaldab oma hiilgavat aktiivsust ka siis, kui organism pole samuti sügavas ketoosis. Preparaat võib samuti võimaldada teil suurendada süsivesikute päevast piirmäära ja aidata inimestel, kellel on pärast süsivesikute tarbimist ketoosi juurde naasmine.

Pakendi suurus: 300g (30 portsjonit)
Portsjoni suurus: 2 kühvlit (10 g)

portsjoni kohta (10 g) kogus% RDA
Beeta-hüdroksübutüraadid MIX (CaNaK): 9900 mg -
- kaltsium-beeta-hüdroksübutüraat (Ca-BHB) 6000 mg -
- kaalium-beeta-hüdroksübutüraat (K-BHB) 3000 mg -
- naatrium-beeta-hüdroksübutüraat (Na-BHB) 900 mg -
Magneesiummalaat 100 mg 25%
Mineraalid BLEND (beeta-hüdroksübutüraatidest)
- kaltsium 960 mg 96%
- kaalium 810 mg 23%
- naatrium 157 mg 6%
Muud koostisosad
Luu.

1 portsjon (umbes 10 g) kuni 3 korda päevas; üks portsjon tuleks võtta umbes 30 minutit enne kavandatud treeningut. Segage veega või happelise joogiga.
ANNUSTAMINE KOOLITUSPÄEVADEL
1 portsjon (umbes 10 g) kuni 3 korda päevas. Segage veega või happelise joogiga.
IFiti SOOVITUSED
Kõrvaltoimete, näiteks kõhulahtisuse vältimiseks tuleks toidulisandeid alustada pool soovitatud minimaalsest annusest, mis võimaldab organismil kohaneda ja siis saab seda järk-järgult suurendada. Pärast BHB tarbimist suurenenud ketokehade kontsentratsioon püsib umbes 3 tundi, nii et annuse saab jagada paariks osaks.

Kuna preparaat ei sisalda magusaineid ja sellel on mineraalsooli, ei pruugi selle maitse eriti köita. Selle parandamiseks on soovitatav toode segada happeliste jookidega.

BHB kasutamine aitab vähendada keto-kohanemisperioodi, leevendada sellega kaasnevaid probleeme või jätta mõned selle etapid vahele. BHB lisamine võib osutuda eriti kasulikuks nn madala süsivesikusisaldusega gripi staadiumis, mis toimub keto-kohanemise teise kuni viienda päeva lähedal ja avaldub mitmel viisil, näiteks: suurenenud suhkrutung, väsimus, ärrituvus, depressioon, madal motivatsioon.

Nagu enamik inimesi teab, on BHB seotud silelihaste ja närvide koostööga, seega on kõige parem võtta see umbes pool tundi enne kavandatud treeningut. Selgub, et BHB jaoks on piisav aeg vere-aju barjääri hõlpsaks ületamiseks ja psühhomotoorsetele funktsioonidele positiivse mõju avaldamiseks.

 

Ärge ületage soovitatud päevaannust. Toidulisandeid ei saa kasutada tasakaalustatud toitumise asendajana. Soovitav on tasakaalustatud toitumine ja tervislik eluviis.
Maaletooja iFit Group OÜ, Tartu mnt 52, Tallinn. info@ifit.ee, Parim enne: vt. pakendilt

 

Sarnased tooted
VPLAB Ultra Men´s Sport 90 caplets
Tootekood: 1742 ,   Maitse:
20,00 €
SCITEC Joint-X 100caps
Tootekood: 397 ,   Maitse:
15,00 €
MUSCLETECH Cell-Tech Performance Series 6lb (2715g)
Tootekood: 10037 ,   Maitse:
64,00 €
ON 100% Whey Gold Standard 2 lbs (908g)
Tootekood: 10070 ,   Maitse:
39,90 € (-11%)
45,00 €
DR´S BEST Collagen Best Types 1 & 3 1000mg 180tabs
Tootekood: 2217 ,   Maitse:
24,00 €