Tootegrupid

NOW FOODS 5-HTP, 100mg - 90lozenges

Kaubamärk:
Hind:
26,00 €
Kogus: - +

Looduslik tsitruseliste maitse
Edendab serotoniini ja melatoniini tootmist
Ööpäevarütmi reguleerimine
Pidurdab isu süsivesikute järele
Positiivne mõju une kvaliteedile
Aitab stabiliseerida meeleolu
Abivahendid unetuse vastu võitlemisel
Põletikuvastased omadused
Võib vähendada IBS-i sümptomeid
Aitab söögiisu kontrollida

5-HTP on toidulisand, mis sisaldab 5-hüdroksütrüptofaani (5-HTP) - ühendit, mis on serotoniini ja melatoniini eelkäija.

5-hüdroksütrüptofaan (5-HTP) on kehas looduslikult leiduva aminohappe trüptofaani derivaat. See on otsene eelkäija serotoniini (5-hüdroksütrüptamiin, 5-HT) sünteesiks, mis moodustub karboksüülimisel 5-hüdroksütrüptofaandekarboksülaasi juuresolekul. 5-HTP on võimeline ületama vere-aju barjääri ja võib seega otseselt mõjutada aju struktuuride serotoniini taset.

Trüptofaan on asendamatu aminohape. See tähendab, et inimkeha ei saa seda sünteesida ja see peab olema teie dieedis. Trüptofaan hüdrolüüsitakse kehas, moodustades 5-HTP ja seejärel serotoniini. Ainult 1-2% toidust pärinevast trüptofaanist kasutatakse serotoniini sünteesiks. Pingeline eluviis, alkoholi liigtarbimine ja ebatervislik toitumine suurendavad selle aminohappe vajadusi ja põhjustavad selle puudust, mis võib avalduda meeleoluhäirete ja isegi depressioonina.

Serotoniin on neurotransmitter, millel on tohutu mõju meeleolule. Selle ühendi põhiroll on neurotransmissioon. See on seotud uneprotsessidega ning meeleolu, valu, isu, seksuaalfunktsiooni, õppimisoskuste ja mälu reguleerimisega. Serotoniini puudus kesknärvisüsteemis on üks peamisi depressiooni põhjuseid. Normaalse serotoniinitaseme taastamine ajus soodustab heaolu ja aitab säilitada emotsionaalset stabiilsust. Serotoniini taseme tõus ajus on SSRI klassi antidepressantide toimemehhanism. Serotoniin on ka enteraalne närvisüsteemi neurotransmitter.

5-HTP aitab säilitada normaalset kehamassi ja vähendada söögiisu. On näidatud, et 5-HTP vähendab isu süsivesikute järele ja soodustab küllastustunnet, suurendades serotoniini taset. Järelikult aitab see piirata kalorite tarbimist ja kaalust alla võtta. Naiste uuringud on näidanud liigsöömise episoodide vähenemist rühmas, kellele manustati 5-HTP-d. Lihtsate süsivesikute, näiteks maiustuste allaneelamine, eriti stressirohketes olukordades, põhjustab ajutist serotoniini ja endorfiini taseme tõusu, mida kogetakse meeleolu paranemisena. Selline käitumine võib aga kaasa aidata rasvumisele ja halvendada meeleoluhäireid.

5-HTP on ka melatoniini - unehormooni - eelkäija. Melatoniin (N-atsetüül-5-metoksütrüptamiin) on hormoon, mis eritub ööpäevases rütmis, reguleerides käitumist ja paljusid füsioloogilisi funktsioone. See on oluline une, meeleolu ja seksuaalkäitumise modulaator. Melatoniin aitab uinuda ja mõjutab soodsalt une kvaliteeti. Sellel on ka tugevad antioksüdatiivsed omadused, avaldades seeläbi tuuma- ja mitokondriaalse DNA kaitsvat toimet. Üks uuring näitas, et 5-HTP ja GABA kombinatsioon oli efektiivne eriti uinumiseks vajaliku aja lühendamisel ja une kvaliteedi parandamisel.

Optimaalse serotoniini taseme taastamine võib olla kasulik ärritunud soole sündroomi (IBS) korral. On näidatud, et kõhukinnisusega IBS-ga patsientidel on serotoniini metaboliidi kontsentratsioon uriinis tavaliselt madal. Seedetraktis sekreteeritava serotoniini defitsiiti täheldatakse seda tüüpi TBS-is sageli. Serotoniini taseme tõus stimuleerib seedetrakti motoorikat ja vähendab seetõttu ebamugavust soolestikus.

Kokkuvõtteks võib öelda, et 5-HTP on mitmeotstarbeline toidulisand. Serotoniini ja melatoniini tõhusa eelkäijana aitab 5-hüdroksütrüptofaan unetuse vastu võidelda ja unekvaliteeti parandada, soodustab heaolu, aitab kaasa meeleolu stabiliseerimisele ja aitab kaasa magusahimu pidurdamisele ja järelikult normaalse kehamassi säilitamisele. Seda soovitatakse eriti unehäirete, kroonilise stressi, kehakaalu languse ja halva tuju korral.

Supplement Facts
Serving Size: 1 Chewable Tablet
Servings Per Container: 90
 Amount per Serving 
* Daily Value not established.
5-HTP (5-hydroxytryptophan)
   (from Griffonia simplicifolia Extract) (Seed)
100 mg *

Other Ingredients:  Xylitol, Sorbitol, Microcrystalline Cellulose, Natural Flavors, Stearic Acid (vegetable source), Hydroxypropyl Cellulose, Silicon Dioxide, Citric Acid and Annatto Seed Extract.

Võtke üks närimistablett päevas, eelistatavalt enne magamaminekut tühja kõhuga.

Sarnased tooted
UNIVERSAL NUTRITION Natural Sterol Complex 90tab
Tootekood: 1913 ,   Maitse:
30,00 €
NUTREX Anabol Hardcore 60 liquid caps
Tootekood: 6136 ,   Maitse:
35,00 €
UNIVERSAL NUTRITION Natural Sterol Complex 180tab
Tootekood: 2746 ,   Maitse:
45,00 €
NOW FOODS Omega 3-6-9, 1000mg - 100 softgel
Tootekood: 3313 ,   Maitse:
15,00 €