Tootegrupid

SOLGAR Gentle Iron 25 mg - 90veg caps (raud)

Kaubamärk:
Hind:
15,00 €
Kogus: - +

 

Raud esineb inimorganismis ainult seotud vormis, lahustuva ja mittetoksilisena. Vaba raud on inimorganismile ohtlik, sest see oksüdeerub organismis kohe raskesti lahustuvateks kahjulikeks aineteks.

 

Rauda on vaja:

 

  • vereloomes, kus teda kasutatakse hemo- ja müoglobiini sünteesiks. Raual on võtmeroll eluks vajaliku hapniku sidumises ja transpordis hemoglobiinis, st. ta osaleb hapniku viimisel kopsudest kudedesse,
  • nende biomolekulide koostises, mis osalevad ATP (adenosiintrifosfaat, mis on operatiivne energiakandja rakkudes) tootmises ja aitavad kahjutuks teha organismi sattunud kehavõõraid ühendeid, tõstes seeläbi vastupanuvõimet stressile ja haigustele,
  • väsimuse vähendamiseks ja naha normaalse värvuse tagamiseks.

 

Rauda leidub nii loomset kui ka taimset päritolu toidus. Loomset päritolu toidus, nt. lihas leiduv raud on organsimile omastatav 15–35% ulatuses ja taimset päritolu toidus, nt. teraviljatoodetes leiduv raud on omastatav 2–20% ulatuses ja viimast aitab imendada C-vitamiin.

 

Kättesaadava raua kestev defitsiit on levinuim aneemia põhjus.

 

Toidu koostis mõjutab raua toidu kaudu omastamist. Omastamise määr kasvab, kui igapäevane toit sisaldab liha ja kala ning rikkalikult vitamiini C. Omastamise määr on väga väike, kui süüakse toiduaineid (nt spinat, rabarber), milles on oksalaate, fütiinhapet ja mõningaid teisi orgaanilisi happeid.

 

Raua puudujääk võib tekkida:

 

  • suure verekaotuse korral,
  • rasedatel,
  • enneaegselt või madala sünnikaaluga lastel,
  • imikutel ja väikelastel,
  • teismelistel tüdrukutel,
  • taimetoitlastel,
  • seedeelundite haiguste korral.

 

Ka pikaajaline raua ületarbimine, peamiselt toidulisandite näol, võib olla organismile kahjulik. Raua liigsus tekitab sügava oksüdatiivse stressi, mis on paljude haiguste põhjustajaks. Raualiigsuse oht puudutab eelkõige täiskasvanud mehi ja postmenopausis naisi ning neil on mõistlik mitte ületada kestvalt raua tarbimissoovitusi.

 

Parimateks raua allikateks on loomse pärituoluga toidud nagu maks, verivorst, muna, taine veise- ja sealiha, aga ka seemned, rosinad, leib, täisteratooted, tatar, maasikad. Rasva- ja suhkrurikas toit on tavaliselt rauavaene.

 

Raua kaotus menstruaalse vereeritusega seoses on naistel väga erinev. See tähendab, et mõned naised vajavad rohkem rauda, kui tavapärane toit seda pakub. 15%lise omastamise määra juures katab 90% viljakas eas naiste rauavajaduse 15 mg/päevas.

 

Rasedusaegse rauatasakaalu säilitamiseks organismis on raseduse alguseks vaja koguda umbes 500 mg rauavarusid. Mõnede naiste füsioloogiliste rauavajaduste katmiseks raseduse viimasel kahel trimestril ei piisa üksnes toidust, vaja on ka raualisandeid.Solgar Gentle Iron 20 mg is ideal for those who find traditional iron supplements difficult to take and/or may cause bloating, constipation and digestive issues. Solgar’s formula contains iron bisglycinate, a form of iron which is tolerated well by sensitive stomachs. 


Iron is a key mineral and essential nutrient, required by the body for many different biological functions. We should be able to achieve healthy levels of iron by consuming a normal healthy diet consisting of foods such as red meat, pulses, nuts, eggs, grains and leafy vegetables.  However, there are times, particularly with those on restricted diets, such as Vegetarians, when we may need some additional support. Getting enough iron has been shown to reduce tiredness and fatigue and support healthy energy levels, something many are seeking due to modern lifestyles and natural aging.  Iron also helps carry oxygen around the body to our active cells and tissues. In this way, iron contributes to normal cognitive function, normal energy-levels and supports a healthy immune system. 

Unfortunately, Iron can be quite harsh on the intestinal system so Solgar ® introduced Solgar ® Gentle Iron, which contains iron in bisglycinate form. This form is easy to absorb and gentle on the stomach. 

Solgar ® Gentle Iron - Iron Bisglycinate capsules are Kosher and suitable for Vegans and Vegetarians. 1 tablet a day provides 20 mg of iron in ferrous bisglycinate form, equalling 143% of the Nutrient Reference Values. Taking 1 capsule a day will contribute to:

• Normal cognitive function
• Normal energy-yielding metabolism
• Normal formation of red blood cells and haemoglobin
• Normal oxygen transport in the body
• Normal function of the immune system
• Reduction of tiredness and fatigue
• The process of cell division

Supplement Facts
Serving Size: 1 Vegetable Capsule
  Amount Per Serving %DV
Iron (as iron bisglycinate chelate†) 20 mg  

Soovituslik annus: 1 kapsel päevas koos toiduga või vastavalt tervisespetsialisti soovitustele.

Sarnased tooted
VPLAB Ultra Men´s Sport 90 caplets
Tootekood: 1742 ,   Maitse:
20,00 €
UNIVERSAL NUTRITION Natural Sterol Complex 90tab
Tootekood: 1913 ,   Maitse:
24,00 €
SCITEC ZMB6 (ZMA) 60caps
Tootekood: 341 ,   Maitse:
10,00 €
SCITEC Bcaa 6400 375tab
Tootekood: 368 ,   Maitse:
36,00 €
SCITEC Liquid Magnesium 1000 ml Pineapple Orange
Tootekood: 533 ,   Maitse:
15,00 €