Tootegrupid

APOLLO´S HEGEMONY ALCAR 150caps (Atsetüül-L-karnitiin)

Kaubamärk:
Laoseis: Laos
Hind:
28,50 €
Kogus: - +
   - või -   

L-karnitiini atsetüülitud vorm, millel on efektiivne nootroopne toime
Parandab õppimisvõimet, meeldejätmist ja keskendumist
Stimuleerib LH, suurendab testosterooni endogeenset tootmist
Vähendab väsimust, ärevust ja depressiooni
Transpordib rasvhapped mitokondritesse
Muudab androgeenseid retseptoreid testosterooni suhtes tundlikumaks
Neuroprotektiivsed ja antioksüdandid
Soodustab anaboolseid protsesse kehasüsteemis
Positiivne mõju sperma kvaliteedile
Parandab IGF-1 ja IGF-2 toimimist
Parandab elujõudu ja heaolu
Kaitseb kardiovaskulaarsüsteemi
Parandab insuliinitundlikkust
Toetab mitokondrite toimimist
Pidurdab vananemisprotsesse
Vähendab kortisooli taset

Apollo hegemooniaatsetüül-L-karnitiin on toidulisand, mis sisaldab 550 mg atsetüülitud L-karnitiini. Aminohappe modifitseeritud vorm suurendab selle nootroopsete, neuroprotektiivsete ja antioksüdantsete omaduste potentsiaali.

Atsetüül-L-karnitiin (ALC, ALCAR) on vitamiinilaadse aine aminohappe, L-karnitiini atsetüülitud ja metaboolselt aktiivne vorm. Selle peamiste omaduste hulka kuuluvad nootroopne, neuroprotektiivne ja antioksüdantne toime, samuti mitokondrites rasvade ainevahetuse edendamine. Pealegi mõjutab atsetüül-L-karnitiin positiivselt kardiovaskulaarsüsteemi seisundit ja kudede tundlikkust insuliini suhtes; see vähendab ka väsimust. Aine osaleb hormonaalse tasakaalu reguleerimises; see mõjutab peamiselt testosterooni ja kortisooli taset.

ALCAR-i täiendamine on soovitatav eriti füüsiliselt ja intellektuaalselt aktiivsetele inimestele ning inimestele, kes puutuvad kokku närvisüsteemi intensiivse kasutamise ja stressiga. Atsetüül-L-karnitiin on efektiivne ka ennetamise ja ravi toena meeste viljatuse korral ning depressioonravi osana. Samuti on see suurepärane tugi rasvkoe vähendamiseks.

ALCAR-i nootroopsed ja neuroprotektiivsed omadused tulenevad etüülmolekuli olemasolust selle struktuuris. Tänu sellele võib see hõlpsasti ületada vere-aju barjääri, mis tagab kogu närvisüsteemis tõhusa tegevuse. Aju metaboolsete protsesside parandamisega mõjutab see positiivselt selle efektiivsust.

Atsetüül-L-karnitiin jõuab ajju ja pakub atsetüülrühmi, mis on vajalikud atsetüülkoliini tootmiseks, mis on üks peamisi neurotransmittereid kehas ja vastutab mälu ja tõhusa õppimise eest. See mõjutab positiivselt kognitiivseid funktsioone ja parandab kogu närvisüsteemi toimimist.

Atsetüül-L-karnitiinil on tänu antioksüdantsetele omadustele ka tugev neuroprotektiivne toime. See stimuleerib ka superoksiiddismutaasi (antioksüdantne ensüüm) aktiivsust, mis vähendab vabade radikaalide, reaktiivsete hapnikuliikide ja mööduvate metallide põhjustatud DNA ja rakumembraani kahjustusi. Selle tulemuseks on nn antioksüdantbarjääri üldine paranemine. Arvatakse, et atsetüül-L-karnitiin võib pärssida Alzheimeri tõbe ning vähendada depressiooni ja ärevust.

Stimuleerides noradrenaliini ja serotoniini sekretsiooni, mõjutab atsetüül-L-karnitiin positiivselt heaolu ja sisemist rahu. See aitab kaasa ka kroonilise väsimuse vähenemisele.

Atsetüül-L-karnitiini antioksüdantsed omadused toetavad lisaks närvisüsteemi kaitsele ka mitokondreid ja viivitavad vananemisprotsesse.

Mitokondrid kuuluvad rakuorganellide rühma, mis on enamasti kokku puutunud ja tundlikud vabade radikaalide mõju suhtes. Need on igas rakus paiknevad mikroskoopilised energiakeskused, mis toodavad energiat kogu kehasüsteemile. Nende funktsioonide mis tahes kahjustused või häired mõjutavad kogu keha toimimist negatiivselt.

Oksüdatiivsete tegurite piiramine mõjutab positiivselt mitokondrite toimimist, seisundit ja arvu rakkudes; ALCAR vähendab rasvhapete liigset sisaldust rakkudes ja parandab võõrutust. Tänu sellele lükkab see vananemist edasi ja vähendab neurodegeneratiivsete haiguste riski.

Mitokondrite nõuetekohane toimimine suurendab päeva jooksul elujõudu ja energiat; see on kasulik ka energiavarustuses kasutatavate toitainete kasutamise korral.

Hormonaalse süsteemi reguleerimine ALCARi korral seisneb testosterooni taseme stabiliseerumises veres ja kortisooli (stressihormoon) taseme languses. Atsetüül-L-karnitiin mõjutab meessuguhormooni LH (luteiniseeriva hormooni) sekretsiooni stimuleerimise tõttu, mis annab impulsi testosterooni tootmiseks. Kui see on liiga madal, langeb selle hormooni looduslik tootmine, mis toob negatiivseid tagajärgi meeste tervisele. LH sekretsiooni stimuleerimine mõjutab ka sperma hulka ja liikuvust, mille tulemuseks on sperma parem kvaliteet ja reproduktiivne võimekus.

 

Uuringud näitavad, et atsetüül-L-karnitiin mõjutab positiivselt androgeensete retseptorite arvu (AR) ja nende tundlikkust testosterooni suhtes. See tähendab, et kehasüsteemis on rohkem kohti, kuhu vereringes ringlev hormoon saab kinnituda ja oma mõju konkreetsetes rakkudes (nt lihasrakkudes) aktiveerida. Koos suurenenud testosterooni tasemega annavad need kõik parema anaboolse toime.

 

Kortisooli (stressihormooni) taseme langus on võimalik tänu hüpotalamuse-hüpofüüsi-neerupealiste teljel oleva kommunikatsiooni pärssimisele. See viib stressi vähendamiseni, kudede parema insuliinitundlikkuseni, piiratud lipogeneesi ja kataboolsete protsessideni, mille tulemuseks on otseselt parema heaolu, kuju üldine välimus ja koostis. See on kasulik ka immuunsüsteemile, kuna liiga kõrge kortisooli tase veres viib lümfotsüütide lagunemiseni.

 

Toetus rasvkoe põlemisele Atsetüül-L-karnitiin on vabade lühikese ja keskmise ahelaga rasvhapete transportija tsütoplasmast mitokondritesse, mis suurendab energiaprotsesse ja annab tõhusat kütust. See on võimalik tänu võimele reguleerida atsetüülkoensüümi A ja koensüümi A suhet trikarboksüülhappetsüklis. See suurendab täiendavate kilogrammide kaotust ja kehakaalu kontrolli.

 

Pealegi suurendab ALCAR kudede insuliinitundlikkust, nii et rakkudesse saab transportida rohkem makroelemente, kus neid saab kasutada energia eesmärgil. See vähendab kasutamata toidu kogunemise ohtu rasvkoes.

 

Kehakoostist mõjutab positiivselt ka atsetüül-L-karnitiini võime vähendada kortisooli taset, mis soodustab lipogeneesi, energia akumuleerumist rasvrakkudes.

 

Atsetüül-L-karnitiinile omistatavad kardioprotektiivsed omadused vähendavad vabade radikaalide põhjustatud erütrotsüütide ja vaskulaarsete rakumembraanide kahjustusi. Lisaks stimuleerib ALCAR erütropoeesi, mis on punaste vereliblede moodustumine.

 

Parandades rasvhapete ainevahetust mitokondrites ja vähendades LDL-kolesterooli taset, vähendab atsetüül-L-karnitiin arterites kuhjuvate rasvade ladestumise ohtu, nii et see mõjutab positiivselt südamefunktsioone ja vähendab selliste haiguste tõenäosust nagu ateroskleroos, koronaarhaigus või infarkt. See parandab ka vasaku vatsakese tööd, nii et see suurendab elundi efektiivsust.

 

Anaboolsete protsesside edendamine on võimalik tänu endogeense testosterooni tootmise optimeerimisele koos positiivse mõjuga kehasüsteemi androgeensete retseptorite tundlikkusele ja arvule. Pealegi aitab kortisooli pärssimine, mis soodustab lihaste katabolismi, vähendada organismi kahjulikke protsesse.

 

Atsetüül-L-karnitiinil on positiivne mõju ka anabolismile tänu võimele parandada insuliinitundlikkust ja stimuleerida insuliinitaoliste kasvufaktorite 1 ja 2 (IGF-1 ja IGF-2) aktiivsust. See kõik pakub sõbralikku keskkonda anaboolseteks protsessideks, peamiselt lihaste hüpertroofiaks.

 

Selle kõige kokkuvõtteks võib öelda, et atsetüül-L-karnitiin on iga füüsiliselt aktiivse inimese toidulisand. See on kasulik ka inimeste puhul, kes puutuvad kokku stressi ja intellektuaalse pingutusega. Parandades vabade rasvhapete transporti mitokondritesse, on atsetüül-L-karnitiin väärtuslik tugi rasvkoe vähendamise protsessis. Positiivne mõju anaboolsetele protsessidele muudab selle täiuslikuks toetuseks lihasmassi ehitamisel. Kõik need koos nootroopsete, neuro- ja kardioprotektiivsete omadustega muudavad ALCAR-i laia tervist edendava potentsiaali täienduseks.

 

Pakendi suurus: 150 kapslit
Portsjoni suurus: 1 kapsel
Portsjonid konteineri kohta: 150

1 kapsli kohta% RDA
Atsetüül-L-karnitiini HCl 550 mg -
Muud koostisosad
Mikrokristalne tselluloos, riisijahu, želatiin (kapsli kest)

 

Treeningpäevad: võtke 1 kapsel hommikul tühja kõhuga, 30 minutit enne esimest sööki ja 1–2 kapslit 30 minutit enne treeningut.

Ärge ületage soovitatud päevaannust. Toidulisandeid ei saa kasutada tasakaalustatud toitumise asendajana. Soovitav on tasakaalustatud toitumine ja tervislik eluviis.
Maaletooja iFit Group OÜ, Tartu mnt 52, Tallinn. info@ifit.ee, Parim enne: vt. pakendilt.

 

 

Sarnased tooted
MUSCLETECH Creactor 120servings
Tootekood: 10039 ,   Laoseis: Laos ,   Maitse:
36,00 €
ON Serious Mass 6 lbs (2721g)
Tootekood: 10078 ,   Laoseis: Laos ,   Maitse:
42,00 €
SCITEC 100% Protein Professional 2350g
Tootekood: 10098 ,   Laoseis: Laos ,   Maitse:
67,00 €
SCITEC BCAA+Glutamine Xpress 600g
Tootekood: 10161 ,   Maitse:
38,00 €
NOW FOODS Adam Superior Mens Multi 90Vcaps
Tootekood: 2209 ,   Laoseis: Laos ,   Maitse:
26,00 €