Tootegrupid

NOW FOODS Boron 3mg - 100 caps (boor)

Kaubamärk:
Hind:
9,90 €
Kogus: - +

Struktuuritoetus
Toetab luude tugevust
Töötab koos kaltsiumi ja magneesiumiga
Mitte-GMO
Toidulisand
Mineraalid
Pere omandis alates 1968. aastast
GMP kvaliteet tagatud
Boor on bioloogiliselt aktiivne mikroelement, mis mõjutab kaltsiumi, magneesiumi ja fosfori metabolismi. Boor toetab teadaolevalt luude tugevust ja struktuuri.

Looduslikult saab boori peamiselt taimsetest toiduainetest, iseäranis kuivatatud viljadest nagu ploomid, kirsid, ent ka rosinad, datlid ja viigimarjad. Veel leidub seda maitsetaimedes (petersell, mugulseller, piparjuur), kurgis, porgandis, tomatis, mees, viinamarjades, läätsedes ning veidi ka valgete veinide koostises.

Silmadesse ja hingamisteedesse on booril parem mitte sattuda lasta, kuna see kutsub esile ärritust.
Soovitav kogus 1 kapsel päevas.

Lapseootel ja hormoonravi saajatel palume eelnevalt konsulteerida oma ravinõustajaga.

Miks on organismil boori vaja?

Boori puudus organismis avaldub ennekõike kaltsiumi ja magneesiumi häiritud ainevahetuse ehk metabolismi näol. Lisaks võib boori puudus põhjustada artriiti ja osteoporoosi, aga ka kilpnäärme ületalitust, häireid suguhormoonide tasakaalus ja närvisüsteemis.

Luude tervis

Boori roll luude arengu juures on seni jäänud kaltsiumi varju, kuigi tegelikkuses aitavad boor ja kaltsium üheskoos luid tugevdada. Boori aitab tagada luudes maksimaalse kaltsiumitaseme. Boori abil on suudetud märkimisväärselt suurendada kaltsiumi imendumist kõhre ja luudesse, et peatada luude hõrenemist. Samuti osaleb boor selliste luu tervise seisukohalt oluliste mineraalide ainevahetuses nagu magneesium ja vask. Lisaks mõjutab boori tase hormoone, kaasa arvatud östrogeeni ja testosterooni, millel on samuti mõju luude tervisele.

Liigesepõletikud

Boori abil on võimalik leevendada reumatroidartriiti ehk kroonilist liigesepõletikku. Booriga saab leevendada reumatroidartriidi puhul tavapärast allergilist ja põletikulist seisundit.

Menopaus

Menopausiga naistel võib boor aidata leevendada selliseid sümptomeid nagu kuumahood ja öine higistamine. Boor tasakaalustab mineraalide taset, mis omakorda aitab tasakaalustada hormoonide taset. Viimane mõjutab paljusid organismi olulisi protsesse ja võib ka esile kutsuda eelmainitud sümptomeid.

Südame-veresoonkonnahaigused

Usutakse, et boor mõjutab vere hüübimist ja seega võib vähendada trombide tekke ohtu. Samuti aitab boor vähendada plasmalipiidide kuhjumist ja väljutada kolesterooli, mis võimaldab samuti alandada infarkti ja südameataki riski.

Muud vaevused

Boori peetakse oluliseks ka rakumembraanide tervise seisukohalt. Uuringud on näidanud, et boor suudab parandada aju funktsioone, silma-käe koostööd, lühiajalist mälu ja keskendumisvõimet. Boori seostatakse ka viljakuse ja loote tervisliku arenguga, kuigi uuringutulemusi neis valdkondades on veel vähe.

Kuna boor aitab kehal paremini omandada kaltsiumi ja magneesiumi, on sellest abi ohtlike haiguste nagu liigesepõletiku ja luude hõrenemise ärahoidmisel. Booriga saab leevendada ka menopausi sümptomeid.

 

Võtke 1 kapsel päevas söögi ajal.

Sarnased tooted
GRENADE BLACK OPS 100caps
Tootekood: 1459 ,   Maitse:
40,00 € (-11%)
45,00 €
SCITEC Joint-X 100caps
Tootekood: 397 ,   Maitse:
15,00 €
BSN AminoX 435g
Tootekood: 10003 ,   Maitse:
27,90 €
MYPROTEIN Protein Cookie 75g
Tootekood: 10060 ,   Maitse:
2,50 €
SCITEC 100% Beef Muscle 3180g
Tootekood: 10095 ,   Maitse:
57,50 €