Tootegrupid

NOW FOODS L-Glutamine 1000mg - 120 vcaps

Kaubamärk:
Laoseis: Laos
Hind:
23,00 €
Kogus: - +
   - või -   

NOW Foods NOW Sports L-glutamiin on 100% puhas, vabas vormis, asendamatu aminohape ja kõrgeima kvaliteediga saadaolev. NOW Sports Glutamiin on viimasel ajal olnud suure teadusliku huvi keskmes. Üha rohkem tõendeid viitab sellele, et teatud stressirohketel aegadel võib keha vajada rohkem glutamiini, kui suudab toota. Nendel asjaoludel võib glutamiini pidada "tinglikult asendamatuks" aminohappeks. Glutamiin osaleb positiivse lämmastiku tasakaalu säilitamises (anaboolne seisund) ja aitab ka kiiresti kasvavaid rakke (immuunsüsteemi lümfotsüüdid ja soolestiku rakkude enterotsüüdid). Lisaks on glutamiin happe-aluse tasakaalu regulaator ja lämmastiku transportija.

100% puhas – vabas vormis
Lämmastiku transporter
Immuunsuse tugi
Toetab lihasmassi
Kosher ja Halal
GMO- ja steroidivaba
Taimetoitlane ja vegan toode
Soja-, pähkli-, gluteeni-, piima- ja munavaba
Mis on glutamiin?
Glutamiin on asendamatu aminohape; ebaoluline, sest seda saab kehas valmistada teisest aminohappest (AA) toidus, mida nimetatakse glutamiinhappeks. Seda peetakse sobivamaks "tinglikult asendamatuks aminohappeks", kuna mõned inimesed võivad toidulisanditest kasu saada. Glutamiin on inimese plasmas ja lihastes kõige rohkem AA.

Millised on glutamiini funktsionaalsed omadused?
Glutamiin on ainulaadne selle poolest, et see on koos glükoosiga üks eelistatumaid energiaallikaid, mida kiiresti kasvavad rakud kasutavad. See on aju peamine kütuseallikas ja – koos stimuleeriva neurotransmitteri glutamiinhappe ja inhibeeriva neurotransmitteri GABA-ga – moodustavad need inimajus kõige rikkalikuma aminorühma. Neurotransmitterid on kemikaalid, mida närvirakud kasutavad üksteisega suhtlemiseks. Glutamiin toetab ka soolerakkude tervist ja normaalset talitlust. Seda on kliiniliselt kasutatud lämmastiku tasakaalu parandamiseks ja valgukadu minimeerimiseks patsientidel, kellel on kirurgilisest stressist ja seedetrakti haigustest põhjustatud kataboolsed seisundid (lihaste lagunemine). Koos N-atsetüültsüsteiiniga soodustab glutamiin võimsa rakulise antioksüdandi glutatiooni tootmist, mis mängib olulist rolli kaitses vabade radikaalide kahjustuste eest.

Kas glutamiin aitab mind minu tervise säilitamise ja treeningprogrammiga?
Glutamiin mängib olulist rolli DNA sünteesis ja toimib esmase lämmastiku transportijana lihaskudedesse. See täiendab liigsest lihastreeningust tingitud lämmastikukadu ja kiirendab taastumist. See on lihaskoe ülesehitamiseks ja säilitamiseks nii oluline, et 60% inimese rakusisesest aminohappekogust on glutamiin. Asjaolu, et lihased on glutamiini sünteesiks ja säilitamiseks kõige olulisem kude, on tunnistuseks glutamiini olulisest rollist positiivse lämmastiku tasakaalu säilitamisel ja nende oluliste tugistruktuuride ülesehitamisel. Immuunsüsteemi rakud kasutavad glutamiini suurel määral. See on vajalik ka immuunrakkude poolt eritatavate hormoonitaoliste valkude tootmiseks, mis reguleerivad immuunvastuse intensiivsust ja kestust võõrorganismidele.

NOW Foods pakub suure tõhususega L-glutamiini, multifunktsionaalset aminohapet, annuses 1500 mg. tableti kohta. NOW müüb ka teisi L-glutamiini tugevusi kapslites ja tablettides ning L-glutamiin on osa peaaegu kõigist valguallikatest, kuna see üksainus aminohape moodustab umbes 60% kõigist kehas leiduvatest vabadest aminohapetest.

L-glutamiin on tavaliselt valmistatud teistest toidus leiduvatest aminohapetest, kuid kuna mõnedel inimestel võib teatud tingimustel rohkem vaja minna, nimetatakse seda "tinglikult asendamatuks" aminohappeks. See on peamine koostisosa, mida lisatakse aju/meele valemitesse, kuna see aitab tõhusalt läbida hematoentsefaalbarjääri ja võib toimida aju varuenergiaallikana. L-glutamiin on ainus aminohape, mis on energiaallikas, aju saab kasutada glutamiinhapet varukütusena.

L-glutamiin on olnud tõhus vaimse puudulikkusega laste IQ tõstmisel. L-glutamiin on ka neurotransmitteri GABA (gamma-aminovõihappe) eelkäija aju nõuetekohaseks toimimiseks ja vaimseks aktiivsuseks. Seda leidub nii taimsetes kui ka loomsetes valkudes. L-glutamiin aitab säilitada õiget happe/aluse tasakaalu kehas ning on RNA ja DNA sünteesi ehitusplokkide aluseks. Ükski teine toitaine ei ole seedetrakti tervise jaoks nii oluline kui glutamiin. Glutamiin hõlbustab kiiresti paranemist ja taastab käärsoole (jämesoole) limaskestade tervise. Erinevalt teistest aminohapetest, millel on üks lämmastikuaatom, sisaldab glutamiin kahte lämmastikuaatomit, mis võimaldavad tal lämmastiku ülekandmist ja ammoniaagi eemaldamist kehakudedest, reguleerides vere pH-d ning kaitstes neere ja peptiliste haavanditega inimesi. Glutamiini lisamine vähendab kemoteraapiast põhjustatud maopõletikku ja võib olla kasulik kõhulahtisuse korral.

Täiendavad faktid
Portsjoni suurus: 1 köögiviljakapsel
Portsjonid konteineri kohta: 120
Summa portsjoni kohta %DV
L-glutamiin (vabas vormis)

1 g (1000 mg) *
*Päevakäive ei ole määratud.

Muud koostisained: Hüpromelloos (tsellulooskapsel), hüdroksüpropüültselluloos, steariinhape (taimne allikas), magneesiumstearaat (taimne allikas) ja ränidioksiid.

Toidulisandina võtta 1 kapsel 1 kuni 3 korda päevas, eelistatavalt söögikordade vahel.

Sarnased tooted
SCITEC Multi Pro Plus 30
Tootekood: 1256 ,   Laoseis: Laos ,   Maitse:
29,90 €
SCITEC Bcaa 6400 375tab
Tootekood: 368 ,   Maitse:
32,00 €
GRENADE 50 Calibre 20 annust
Tootekood: 10017 ,   Laoseis: Laos ,   Maitse:
32,00 €
MYPROTEIN Protein Cookie(Xtra Cookie) 75g
Tootekood: 10060 ,   Laoseis: Laos ,   Maitse:
2,50 €
SCITEC 100% Casein complex 920g
Tootekood: 10097 ,   Laoseis: Laos ,   Maitse:
34,90 €