Tootegrupid

NOW FOODS MK-7 Vitamin K2, 100mcg - 60 vcaps

Kaubamärk:
Hind:
19,00 €
Kogus: - +

K-vitamiini leidub looduslikult kahes vormis. Seda sünteesivad taimed ja bakterid. Peamised K-vitamiini allikad on rohelised lehtköögiviljad, taimeõlid ja taimeõlipõhised leivamäärded. Samuti leidub neid maksas, lihas, munakollases ja piimatoodetes.

K-vitamiini on vaja vere hüübimiseks.

Rasvade vaegimendumine vähendab K-vitamiini imendumist märkimisväärselt ja teiste rasvlahustuvate vitamiinidega võrreldes on organismi üldvaru väike. Kui toiduga saadakse liiga vähe K-vitamiini, siis saavad selle varud maksas otsa. Sellisel juhul oleks vaja K-vitamiini toidulisandina juurde tarbida.

Tervel inimesel sünteesib K-vitamiini ka organismi seedekulgla mikrofloora, kuid see ei ole normaalse K-vitamiini taseme säilitamiseks siiski piisav.

Aspiriini ja antibiootikumide manustamine ning maksakahjustused vähendavad K-vitamiini sünteesi.
K-vitamiini puudusel võivad vastsündinutel ja neil, kes tarvitavad verd vedeldavaid ravimeid, esineda vere hüübivushäired ning neil võivad kergesti tekkida sinikad ja verejooksud, nt ninaverejooks ja veritsevad igemed.

K-vitamiini puhul soovituslikud kogused puuduvad, kuid hinnanguline päevane vajadus on orienteeruvalt 75µg. Parimateks K-vitamiini allikateks on rohelised taimeosad ja õlid. Rohkesti sisaldavad K-vitamiini näiteks petersell jt maitseköögiviljad, hapukapsas, nõges, rooskapsas, spinat, nisuidud, lillkapsas, sojajahu, spargelkapsas, rapsiõli, kibuvitsamarjad, kapsas, nisukliid, kartul, kaer, mais, herned, oad.

Loodusliku K-vitamiini kõrge tarbimisega seotud toksilisuse kohta ei ole tõendeid.

Serving Size: 1 Veg Capsule
  Amount Per Serving %Daily Value
Vitamin C (from Ascorbyl Palmitate) 2 mg 2%
Vitamin K2 (as Menaquinone-7) (MK-7) (from Non-GMO Natto) 100 mcg 83%

Võtke päevas 1-2 kapslit.

Sarnased tooted
ON BCAA 1000 400 caps
Tootekood: 130 ,   Maitse:
42,00 €
ON Platinum HydroWhey 1.6Kg
Tootekood: 10074 ,   Maitse:
89,00 € (-6%)
95,00 €
ON Gold Standard BCAA Train + Sustain 28 servings
Tootekood: 10146 ,   Maitse:
33,00 €