Tootegrupid

PROZIS Iron 20 mg 60 caps (raud)

Kaubamärk:
Hind:
9,00 €
Kogus: - +

 

Raud esineb inimorganismis ainult seotud vormis, lahustuva ja mittetoksilisena. Vaba raud on inimorganismile ohtlik, sest see oksüdeerub organismis kohe raskesti lahustuvateks kahjulikeks aineteks.

 

Rauda on vaja:

 

 • vereloomes, kus teda kasutatakse hemo- ja müoglobiini sünteesiks. Raual on võtmeroll eluks vajaliku hapniku sidumises ja transpordis hemoglobiinis, st. ta osaleb hapniku viimisel kopsudest kudedesse,
 • nende biomolekulide koostises, mis osalevad ATP (adenosiintrifosfaat, mis on operatiivne energiakandja rakkudes) tootmises ja aitavad kahjutuks teha organismi sattunud kehavõõraid ühendeid, tõstes seeläbi vastupanuvõimet stressile ja haigustele,
 • väsimuse vähendamiseks ja naha normaalse värvuse tagamiseks.

 

Rauda leidub nii loomset kui ka taimset päritolu toidus. Loomset päritolu toidus, nt. lihas leiduv raud on organsimile omastatav 15–35% ulatuses ja taimset päritolu toidus, nt. teraviljatoodetes leiduv raud on omastatav 2–20% ulatuses ja viimast aitab imendada C-vitamiin.

 

Kättesaadava raua kestev defitsiit on levinuim aneemia põhjus.

 

Toidu koostis mõjutab raua toidu kaudu omastamist. Omastamise määr kasvab, kui igapäevane toit sisaldab liha ja kala ning rikkalikult vitamiini C. Omastamise määr on väga väike, kui süüakse toiduaineid (nt spinat, rabarber), milles on oksalaate, fütiinhapet ja mõningaid teisi orgaanilisi happeid.

 

Raua puudujääk võib tekkida:

 

 • suure verekaotuse korral,
 • rasedatel,
 • enneaegselt või madala sünnikaaluga lastel,
 • imikutel ja väikelastel,
 • teismelistel tüdrukutel,
 • taimetoitlastel,
 • seedeelundite haiguste korral.

 

Ka pikaajaline raua ületarbimine, peamiselt toidulisandite näol, võib olla organismile kahjulik. Raua liigsus tekitab sügava oksüdatiivse stressi, mis on paljude haiguste põhjustajaks. Raualiigsuse oht puudutab eelkõige täiskasvanud mehi ja postmenopausis naisi ning neil on mõistlik mitte ületada kestvalt raua tarbimissoovitusi.

 

Parimateks raua allikateks on loomse pärituoluga toidud nagu maks, verivorst, muna, taine veise- ja sealiha, aga ka seemned, rosinad, leib, täisteratooted, tatar, maasikad. Rasva- ja suhkrurikas toit on tavaliselt rauavaene.

 

Raua kaotus menstruaalse vereeritusega seoses on naistel väga erinev. See tähendab, et mõned naised vajavad rohkem rauda, kui tavapärane toit seda pakub. 15%lise omastamise määra juures katab 90% viljakas eas naiste rauavajaduse 15 mg/päevas.

 

Rasedusaegse rauatasakaalu säilitamiseks organismis on raseduse alguseks vaja koguda umbes 500 mg rauavarusid. Mõnede naiste füsioloogiliste rauavajaduste katmiseks raseduse viimasel kahel trimestril ei piisa üksnes toidust, vaja on ka raualisandeid.

 

 

Keep your brain sharp

Every day, you come across situations that demand quick thinking and a prompt decision. As it contributes to normal cognitive function, Iron is the essential mineral that can help you keep your brain ready for action.

Make sure your powerhouses get their fuel

Almost two-thirds of your body’s iron is found in haemoglobin, the substance in red blood cells that carries oxygen to every cell. In these cells, you can find the mitochondria. Commonly referred to as the powerhouses of the cells, mitochondria require oxygen to be able to convert nutrients into energy.

By promoting the normal formation of both red blood cells and haemoglobin, and stimulating normal oxygen transport in the body, Iron helps you make sure your mitochondria get the fuel they need to produce the fuel your body needs.

Therefore, iron also contributes to normal energy-yielding metabolism, as well as helping reduce tiredness and fatigue.

Why take Prozis Iron?

Iron is found is many foods, however iron deficiency is a fairly common problem due to poor diet choices.

Prozis developed Iron to provide you with a high-quality source of this essential mineral.
Each serving contains 20 mg of iron, meeting your daily iron needs with only one capsule a day.

Prozis Iron Benefits:

 • 20 mg of iron per serving
 • Daily iron needs met with only one daily serving
 • Contributes to normal cognitive function
 • Supports normal oxygen transport in the body
 • Supports normal energy-yielding metabolism
 • Helps reduce tiredness and fatigue
 • Best value for money guaranteed
 • Two-month supply per bottle

 Take 1 capsule, once a day, with a meal.

Sarnased tooted
MYPROTEIN Instant Oats 1kg
Tootekood: 10532 ,   Maitse:
6,00 €
SCITEC Beta Carotene 90 caps
Tootekood: 1848 ,   Maitse:
9,00 €
SCITEC Mega Arginine 90 tab
Tootekood: 338 ,   Maitse:
19,00 €
ON Amino 2222 160 Tabs
Tootekood: 816 ,   Maitse:
25,00 €
SCITEC G-BCAA 250caps
Tootekood: 961 ,   Maitse:
30,00 €