- Rakkude tervis
- 2 mg kapsli kohta
- Aminohappe kelaat
- Mineraalne toidulisand
- Albioni mineraalid
Tutvuge meie Albioni kelaatmineraalide sarja uusima täiendusega – kelaatvaskelaadiga. Nagu meie teisedki Albioni kelaadid, sisaldavad ka meie vasekapslid Albioni patenteeritud glütsinaatkelaadi vormi, et tagada maksimaalne imendumine.
Mis teeb kelaatmineraalglütsinaadid nii heaks? Kõigepealt peame mõistma kelaatimisprotsessi. Kelaatimine on mineraalide keemilise seondumise tulemus aminohapetega väga spetsiifilisel viisil. Kelaatimine toimub seedimisprotsessi ajal, et hõlbustada mineraalide transporti läbi sooleseina, et neid saaks kogu kehas kasutada. Aminohapped ei ole ainsad saadaolevad "kelaatorid", kuid need on mineraalide jaoks ideaalsed. Keha on üksikute aminohapete omastamisel väga tõhus ja Albion on tuvastanud aminohappe glütsiini kui eelistatud molekuli orgaaniliste kelaatmineraalide loomiseks. Glütsiin on kergesti tuvastatav ja imendub läbi sooleseina ning Albioni glütsinaatkelaadid on tegelikult piisavalt väikesed, et transportida otse rakkudesse!
Soovituslik kasutus
Toidulisandina võtke üks kapsel päevas koos veega.
Toidulisandi faktid |
Portsjoni suurus: 1 kapsel |
|
Kogus portsjoni kohta |
%Päevane väärtus |
Vask (TRAACS® vaskglütsinaatkelaadist) |
2 mg |
222% |
Muud koostisosad
Riisijahu, želatiin, kaltsiumpalmitaat, maltodekstriin.
Hoiatused
Ainult täiskasvanutele. Enne selle või mis tahes toote kasutamist pidage nõu oma tervishoiuteenuse osutajaga, kui olete rase, toidate last rinnaga, võtate ravimeid või teil on terviseprobleeme.
Hoida lastele kättesaamatus kohas. Ärge kasutage, kui kaitseplomm on katki. Hoida jahedas ja kuivas kohas.
Inimorganism sisaldab vaske umbes 1,4–2,1 mg iga kehakaalu kilogrammi kohta. Vask on organismis laialdaselt jaotunud, peamiselt leidub teda maksas, lihastes ja luudes, kuid see kuulub ka paljude ensüümide koostisesse.
Vaske on vaja:
- hemoglobiini sünteesimiseks ja soodustamaks raua omastamist erütrotsüütide kujunemisel,
- nende ensüümide toimeks, mis osalevad kollageeni ja elastiini tekkes (kollageen ja elastiin on võtmevalgud sidekudede normaalseks talitluseks),
- antioksüdantseks kaitseks (antioksüdantse ensüümi koostises),
- ATP (adenosiintrifosfaat, mis on operatiivne energiakandja rakkudes) tootmiseks mitokondrites,
- luukoe tekkeks
Parimateks vase allikateks on maks, kakaopulber, liha, kaunviljad, täisteratooted, seemned, pähklid, tatar, leib, lõhe, avokaado, peet, mereannid. Tsingi kõrge tarbimise puhul (>50 mg/p) on vase imendumine pärsitud. Lastel võib vasepuudus tekitada valgete vereliblede kontsentratsiooni langust, aneemiat, juuste ja naha depigmentatsiooni, aga ka hälbeid südame ja skeleti arengus. Enamik sümptomeid on omistatavad vaske sisaldavate ensüümide puudusele. Vase vähest tarbimist (<0,6mg/p) on seostatud ka kolorektaalvähi riski tõusuga. Vase ületarbimine toidulisandist tekitab akuutset mürgitust, mille sümptomiteks on kõhuvalu, iiveldus ja oksendamine.